Dolar kritik seviyeyi de aştı    ...    İstanbul'a nefes aldıracak 'transfer'    ...    Fındık, "altın" yılını yaşıyor    ...    Metrobüs durağı 45 gün kapalı kalacak    ...    Bülent Ersoy: Edepsiz Lady Gaga     ...    Türkiye'nin yeni AB stratejisi açıklandı    ...    Görmez'den AİHM’in din dersi kararına cevap    ...    Erdoğan'dan TÜSİAD Başkanı'na cevap    ...    Erdoğan: O banka zaten batmış durumda    ...    Dev anlaşma yürürlüğe girdi    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.09.2014

Medya     Kadın Aile     Yaşam     Kulis     Magazin      Yerel Haberler     Foto Galeri     Video Galeri     Şikayetler
Ana Sayfa      Güncel      Siyaset      Ekonomi      Dünya      Spor      3. Sayfa      Sağlık      Eğitim      Teknoloji
Metrobüs durağı 45 gün kapalı kalacak
Görmez'den AİHM’in din dersi kararına cevap
Erdoğan: O banka zaten batmış durumda
Bugün tüm dünyanın gözü orada olacak
Paket bugün Başbakan'a sunulacak!
Arınç, yeni demokratikleşme paketini hazırladıklarını belirterek bugün Başbakan'a sunulacağını açıkladı. ...
Güncel 25-07-2013 11:00

Pakette daraltılmış bölgeli seçim, küçük partilere de hazine yardımı ile kamuda ve okullarda başörtüsü serbestliği de var.
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yeni bir demokratikleşme paketi hazırladıklarını, bugün Başbakan Erdoğan'a sunacaklarını söyledi. Arınç'ın içeriğini açıklamadığı pakette, seçim ve siyasi partiler kanunlarında değişiklik ile kamuda ve okullarda başörtüsü önündeki engellerin kaldırılması da bulunduğu belirtiliyor. Arınç, gazetelerin Ankara temsilcileriyle yaptığı iftarda özetle şunları söyledi:
 
Yeni paket geliyor Daha önce açıkladığımız 2023 Siyaset Vizyonu'ndaki 63 maddenin bir kısmı hayata geçirilmişti. Şimdi bu yasama yılında hangilerinin yapılması gerekir, bunları çalışıyoruz. Yarın Sayın Başbakan'a sunacağız.
 
Danıştay'ın başörtüsü kararı MEB, ‘başörtülü öğretmene ceza verilemez' kararına yaptığı itirazı geri çekti. Hukuk müşaviri, ‘daha önceki savunmalarımız bu yöndeydi' diye savunma yapmış, görevden alındı.
Yüzde 10 barajı kalacak Barajı yüzde 10'da tutup temsilde adaleti sağlayacak düzenlemeler yapılabilir. Daraltılmış bölge olabilir, 450+100 Türkiye milletvekilliği olabilir. Ayrıca hazine yardımında bir haksızlık olduğu açık. Yüzde 1'in üzerindeki partiler oy oranlarınca yardım alabilmeli.
 
AYM bize yol gösterdi Anayasa Mahkemesi'nin tutuklulukta 10 yıllık süreyi fazla bulan kararı olumlu ve doğru. AYM yargıya yol göstermiş, kızım sana söylüyorum gelinim sen anla demiştir.
 
PYD oldu bitti yapamaz Suriye'de rejim PYD'yi ve Hizbullah'ı kullanıyor. Silahlı müdahaleyi gündemimize almadık.
Gezi gerginliği iddiası Başbakanımız'ın açıklamalarımıza ters bir sözü olmadı. Hükümette herkes doğru bildiğini söyler.

Etiketler :
Paket - bugün - Başbakan'a - sunulacak! -
YORUMLAR...
Hiç yorum eklenmemiş. Tıkla ! İlk ekleyen sen ol ...
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 19.09.2014
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net