Tuğçe Kazaz: Ondan namaz sayesinde kurtuldum    ...    'Derin devletin köpekleri beni arayıp...'    ...    2 milyon gence müjde!    ...    Netanyahu'dan çirkin istek!    ...    Bülent Arınç: Bizde Tayyipler bitmez    ...    IŞİD'den şeytanın aklına gelmeceyek hamle    ...    Türk düşmanı Alman gazetesi, yine iş başında!    ...    Kırmızı bülten çıkarılacak mı? İşte yanııtı    ...    5 yılda 51 milyar dolar para harcandı    ...    IŞİD'e karşı en büyük zafer    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 22.12.2014

Medya     Kadın Aile     Yaşam     Kulis     Magazin      Yerel Haberler     Foto Galeri     Video Galeri     Şikayetler
Ana Sayfa      Güncel      Siyaset      Ekonomi      Dünya      Spor      3. Sayfa      Sağlık      Eğitim      Teknoloji
Türk düşmanı Alman gazetesi, yine iş başında!
IŞİD'e karşı en büyük zafer
Dünyada 2014 böyle geçti
Bankalar yasağa rağmen o ücreti kesiyor
Fethullah Gülen’e, Nurcu camiadan ikaz
Bediüzzaman’ın talebelerinden Fethullah Gülen’e ikaz: “Tahrifatı durdurun!” ...
Güncel 17-03-2012 11:39

Ufuk Yayınlarının Risale-i Nur’ları sadeleştirme adı altında değiştirerek yayınlaması üzerine, Bediüzzaman’ın vâris ve talebeleri Fethullah Gülen’e mektup yazarak bu duruma engel olmasını istedi.

Risale-i Nur Külliyatına ait eserlerin “sadeleştirme” adı altında tahrif edilerek neşredilmesine son verilmesi için, Bediüzzaman Said Nursî’nin vârisleri tarafından Fethullah Gülen’e hitaben yazılan mektup açıklandı.

Risale-i Nur Müellifi Bediüzzaman Said Nursî’nin hayatta olan vâris, talebe ve naşirlerinden Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Ahmed Aytimur, Salih Özcan, M. Said Özdemir tarafından kaleme alınan mektup, imza sahipleri tarafından, uzun zamandır Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan Fethullah Gülen’e ulaştırılmak istendi. Ancak Bediüzzaman’ın vârisleri, randevu talebine cevap alınamayınca, mektubu kamuoyuna açıklamak yolunu seçtiler.

Söz konusu mektupta, tahrif edilmiş Risaleleri neşreden Ufuk Yayınlarının, “kendi kitapları olmadığı, vâris ve naşirlerinden izin alınmadığı, ve şer’an da caiz olmadığı halde sırf kanunî boşluktan istifade ederek bu neşriyata madde ve nam için İslâmî hak ve hukuku çiğneyerek pervasızca devam etmeleri hayret ve ibretle takip edilmektedir” deniliyor ve Fethullah Gülen’in derhal bu duruma el konması isteniyor.


Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin vâris, nâşir ve talebesi olan altı kişinin imzasıyla yapılan açıklama ve Fethullah Gülen’e hitaben yazılan mektup şöyle:

Risale-i Nur’ların ‘sadeleştirme’ adı altında tahrif edilerek neşredilmeye başlaması üzerine, Risale-i Nur Külliyatı Müellifi Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin hizmetinde bulunmuş olan talebe ve vârisleri olarak, bu mevzudaki görüşlerimizi kamuoyuna açıklamıştık.

Alenî olarak ve neşir yoluyla yürütülen bu faaliyete karşı bir taraftan Üstadımızın böyle bir tasarrufa asla müsaadesinin bulunmadığını umumî olarak açıklarken, bir taraftan da, bu teşebbüsü yürüten cemaatin Hocaefendi olarak tanıyıp hürmet ettiği muhterem M. Fethullah Gülen’e de ulaşmak ve görüşlerimizi yazılı olarak kendisine bildirmek istedik. Bu maksatla bir mektup kaleme aldık ve bir kardeşimizi elçi olarak tayin edip kendisiyle görüşmek ve mektubu takdim etmek üzere vazifelendirdik.

Fakat bize ulaştırılan cevap, ‘Mektubu İstanbul’daki filân kişiye bırakın’ şeklinde oldu.

Bu durumda, biz de, bahis mevzuu mektubu, efkâr-ı umumiyeye tevdi ederek bu suretle kendilerine ulaştırmayı kararlaştırmış bulunuyoruz. Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin talebe, hizmetkâr ve vârisleri olarak M. Fethullah Gülen’e hitaben kaleme aldığımız mektup aynen şöyledir:

Muhterem Fethullah Hoca Efendi,

Evvelâ; selam ile sıhhat ve afiyetinizi Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz.

Saniyen; Ufuk Yayınları namı altında Bediüzzaman Hazretlerinin Lem’alar Risalesi kelimeleri değiştirilerek güya sadeleştirme nâmı altında tahrib edilerek basılmıştır.
Bediüzzaman Hazretlerinin vâris, talebe ve naşirlerinden 6 kişinin imzası ile Lem’aların bu şekilde asliyeti bozularak neşredilmesinin karşısındayız.

Kat’iyyen tasvib etmiyoruz.

Risale-i Nurları tahriftir ve tahriptir diye beyanat verdiğimiz halde, bu beyanatımızı görüp okudukları halde, mezkûr yayınevi bu ikazımıza hiçbir değer vermeden neşriyatlarına devam etmekte ve reklamlarını her tarafta ilan etmektedirler. Onların bu tavrı Bediüzzaman Hazretlerinin vâris ve talebelerini ciddi bir surette rahatsız etmiştir. Kendi kitapları olmadığı, vâris ve naşirlerinden izin alınmadığı, ve şer’an da caiz olmadığı halde sırf kanunî boşluktan istifade ederek bu neşriyata madde ve nam için İslâmî hak ve hukuku çiğneyerek pervasızca devam etmeleri hayret ve ibretle takip edilmektedir.

Muhterem Hoca Efendi, Lem’aları tahrip ederek basan bu Ufuk Yayınlarının sizin camiaya dahil olduklarını duymaktayız.

Sizin bu tahribattan haberdar olup olmadığınızı bilmiyoruz. Eğer haberdar değilseniz lütfen size haber veriyoruz. Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin vâris, naşir ve talebeleri bu neşriyattan ciddi surette rahatsızdırlar. Derhal bunları durdurmanızı ve o şekil neşriyata son vermelerini rica ediyoruz. Bu hususta bizim bu mektubumuza da cevap vermenizi hemen rica ediyoruz.

Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Ahmed Aytimur, Salih Özcan, M. Said Özdemir

Risale Ajans

 

Etiketler :
FethullahGulen - Sungur - AbdullahYegin - HusnuBayram - AhmedAytimur - SalihOzcan - MSaidOzdemir -
YORUMLAR...
faysal - 20-03-2012 - 00:58:53
ikaz
Eğer Fethullah Hocaya haber gitmiş olsa bir türlü cevap verecekti.O zaman üç fikir terettüp ediyor ki ya Fethullah Hoca öldü ya yanındakilerde bir nane var sezdirmiyorlar ya da agabeyleri tanımıyor...
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 22.12.2014
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net Evden eve nakliyat    Eyüp Evden eve nakliyat